Üldtingimused

Meeott.ee sai loodud selleks, et mee müüjad ja mee tarbijad saaksid kokku võimalikult väikese vaevaga. Sellele viitab ka nimi Meeott ehk päris mesi otse tootjalt tarbijale. 

Ühtepidi me näeme, kuidas tarbijatel on usaldus kadunud suurkorporatsioonide vastu ja teiselt poolt näeme, kui raske on mesinikul oma toodangut turustada – istudes suvel maantee ääres või laadal oma ilusate meepurkide taga, kui selle ajal võiks hoopis oma mesilastega tegeleda. Meie eesmärk on luua usaldav side mesinike ja mee ostjate vahel. Seda läbi lihtsa müügisüsteemi ja kasutajate tagasisidel põhineva kvaliteedikontrolli.

Järgnevalt toome välja ja kirjutame lahti meeott.ee kasutamise üldtingimused ehk võtame kiirelt lihtsustatult kokku, kuidas süsteem toimib.

Ostmine

Meeott.ee portaalis tuleb Sul alustuseks välja valida oma meelistooted, lisada need ostukorvi ja  täita paki saamiseks vajalikud andmed. Edasi tuleb valida, kas lähed meele järgi endale sobivasse postiautomaadipunkti või võtad ette reisi mesiniku juurde. E-mail ja telefoninumber palume sisestada selleks, et postipakk kindlasti ostjani jõuaks või kui ostja soovib ise järgi minna, siis müüja saab nendele andmetele toetudes identifitseerida õige inimese. Lisaks küsib Meeott.ee ka iga ostu järel e-maili kaudu toote ja müüja tagasisidet, et järgmised ostjad oleksid rohkem informeeritud. Aadressiväljade täitmine on vajalik vaid selle jaoks, et süsteem otsiks välja just sellele aadressile kõige lähemal asuvad postiautomaadid.

Seejärel palume läbi lugeda ning nõustuda müügitingimustega ja valida sobiv pangalink. Meeott kasutab Eesti suurimate pankade nagu SEB, Swedpank, LHV ja Luminor linke.  Pärast maksmist tuleb kindlasti valida pangast “Tagasi Kaupmehe juurde”, sest peale makse sooritamist kuvatakse juba müüja aadress ja kontakt.  

TÄHELEPANU! Ühe müüja käest saab osta mitu erinevat toodet. Kui kasutaja tahab aga osta erinevatelt müüjatelt, tuleb ostud vormistada eraldi tellimustena.

Müümine

Kauba müümiseks peab kasutaja ennast lehel registreerima. Esialgu palutakse valida kasutajanimi ja parool. Hiljem on vaja täita ka profiiliandmed valides menüüst “Profiil”, kuhu tuleb sisestada kõik vajalikud andmed. Samuti soovitame lisada oma pildi ja mõne sõnaga kirjeldada end. See lisab usaldust. Lisaks on vaja esitada pangakonto andmed, kuhu raha müügi eest järgmise kuu 5. kuupäevaks laekuks. 

Järgmisena lisa oma kuulutus. Kuulutuse juures on vaja valida asukoht ja tarneviisid. Tarneviisidena kasutame kahte lepingupartneri Eesti Post AS (Omniva) ja Itella Estonia OÜ (Itella – endine Smartpost) pakiautomaate. Seega peab müüja olema kindel, et ta saab ostjatele tarnida just selle tarnija kaudu oma tooteid. Näiteks kui müüjale sobib, et tema kaubale tullakse ise järgi ja ta soovib saata näiteks Omniva pakiautomaadiga oma tooteid, siis müügikuulutusel tuleb valida just ja vaid need variandid. 

Enne registreerimise salvestamist palume müüjal tutvuda ning nõustuda müügitingimustega. Salvestades läheb kuulutus otse lehele. Mingit tasu kuulutuse hoidmise eest ei võeta. Meeott.ee-l on õigus ebasobivad kuulutused kustutada. 

Ostu puhul saab müüja vastava e-kirja oma postkasti. Kui ostja oli valinud ka tarnija, siis  saadetakse kirjaga kaasa ka tarnijapoolse sildi (seal on juba automaatselt kirjas, kellele ja kuhu pakk läheb), mis tuleb välja printida ja tootele kleepida (veendu, et Sul on printimisvõimalus). Sama silt on saadaval ka Meeoti lehel menüüst valides “Minu Müügid”. Meeott.ee ei vastuta tarnes saatmise kvaliteedi ja kiiruse eest. Saatmise kulud kannab ostja. 

Meeott.ee võtab müügi eest 5% komisjonitasu (sisaldab käibemaksu). Seega kuulutuse hoidmine on tasuta, aga kui toimub ost, edastame müüjale küsitud hinnast 95%. Raha kantakse müüja arveldusarvele iga kuu viiendal kuupäeval. Seni on võimalik oma kontoseisu vaadata meeott.ee lehelt (kasutaja peab olema sisse loginud). Pärast ülekande tegemist nullitakse ka kontoseis. 

Kauba tagastamine

Kui mingil kujuteldamatul põhjusel kättesaadud mesi või meetoode ei osutu kvaliteetseks, on ostjal seadusest tulenev õigus see 14 päeva jooksul tagastada. Mittekvaliteetsest tootest tuleb koheselt müüjat kirjalikult teavitada. Tagastamise kulud kannab Ostja.

Privaatsustingimused 

Meeott.ee ei vastuta kliendi poolt veebilehel avaldatava informatsiooni tõelevastavuse ja seaduslikkuse eest, kuid kohustub talle teatavaks saanud eksitava või ebaõige informatsiooni hiljemalt ühe tööpäeva jooksul eemaldama. Kui kasutaja teab ebaõigest informatsioonist, kohustub ta meeott.ee-le sellest viivitamata teatama. Kui kasutaja ei teavita Meeotti ebaõigest informatsioonist ning lehe haldaja ei ole sellest ise teadlik, ei vastuta meeott.ee ebaõigest informatsioonist tulenevate ükskõik missuguste riskide realiseerumise eest.

Meeott.ee ei vastuta ühegi kliendi ebameeldiva või seadusevastase käitumise eest nii kuulutuse avaldamisel ega lepingu sõlmimisel või täitmisel.

Isikuandmete kaitsmine

Nii Ostja kui Müüja isikuandmeid käsitletakse vaid ulatuses, mis on tellimuse sooritamiseks ja täitmiseks vajalik, ning seda kooskõlas isikuandmete kaitse seadusega. 

Ehk meeott.ee-l on õigus edastada Müüjale Ostja ja Ostjale Müüja kontaktandmeid, kui seda on vaja tellimuse kohale toimetamiseks/ kätte saamiseks.

Muudele kolmandatele osapooltele meeott.ee Ostja ja Müüja andmeid ei edasta.

Müügitingimused

Müüja vastutus on tagada toote vastavus kuulutuses reklaamitule.
Müüja kohustus on saadetis nõuetekohaselt pakkida nii, et see transpordil viga ei saaks. Omniva pakkimisjuhendi leiab siit ning Itella Smartpost pakkimisjuhend on siin. Saadetise õigesti pakkimise eest vastutab müüja.

Ostu puhul saab müüja vastava e-kirja oma postkasti. Kui ostja oli valinud ka tarnija, siis  saadetakse kirjaga kaasa ka tarnijapoolne silt (seal on juba kirjas, kellele ja kuhu pakk läheb), mis tuleb välja printida ja tootele kleepida. Sama silt on saadaval ka Meeoti lehel menüüst valides “Minu Müügid”. 

Meeott.ee ei vastuta tarnes saatmise kvaliteedi ja kiiruse eest. Saatmise kulud kannab ostja.meeott.ee @ 2019

Palun täitke kõik väljad

Lähtesta parool

Oma parool lähtestamiseks, palume Sul sisestada e-maili aadress, mis konto registreerimisel sisestati.

0
    0
    Ostukorv
    Ostukorv on tühiTagasi poodi