Unetud ööd ja kaela kandma hakkamine ehk Meeott.ee sünd ja esimesed elukuud

meeott.ee

Meeoti veebiplatvorm on nüüdseks hoogsalt tegutsenud juba pea pool aastat. Selle aja sisse on mahtunud nii rõõmu edukatest tellimustest ning kohalikest maitsetest kui ka esimesed (tehnoloogilised) triibulised. Sarnaselt uue ilmakodaniku siia maailma saabumisega eksisteeris ka Meeoti idee tegelikult juba mitu kuud enne praeguse kuju võtmist.

„Meeott ei tulnud tegelikult välguna selgest taevast,“ jutustab virtuaalse turuplatsi looja Jaanus Orusalu. „Haldasin varasemalt portaali, kus sai kõikvõimalikke asju osta, müüa ja jagada. See oli kantud eeskätt jagamismajanduse ideest ja sellest, et liigse tarbimise asemel võiksime rohkem vahetada ja jagada asju.

Jätka lugemist

Meie oma väetoit – puhas Eesti mesi

Meisnik

Võta korraks aeg maha ja märka enda ümber tärkavat loodust: kuidas pungad avanevad iga päevaga üha rohkem; kuidas lindude laulukoor muutub üha valjemaks ning mitmehäälsemaks – ning kuidas loodus tuleb meile appi, valmistades päev-päevalt mitmekülgsemat menüüd, mis tugevdab nii keha kui ka vaimu.

Suvel rabavad meie tervise heaks miljonid mesilased. On ilmselt võimatu täpselt öelda, mitmelt lilleõielt peab üks mesilane 1 kilo mee valmistamiseks vajaminevat õietolmu koguma, ent arvatakse, et suurusjärk on paar miljonit. Tublid mesinikud näevad omakorda vaeva, et valmistada mesilaste kogutud toorainest mett. Nende jaoks kestab töö õieti aasta ringi, kuna talvel on vaja teha ettevalmistusi suveks ning hoolitseda selle eest, et mesilased saaksid rahulikult oma tarudes puhata.

Jätka lugemist

3 põhjust, miks üha enam ostetakse mett just Meeoti kaudu

mesilane lillel

Meeott – see on platvorm, mis viib hõlpsal moel kokku tootja ning tarbija ehk mesiniku tema klientidega. Põhjusi, miks nüüd, kohe ja praegu Meeoti kasutajaks hakata, on tegelikult palju, aga toome siinkohal välja 3 olulisemat.

1. Teed head: ostes kohalikku mett, toetad oma kogukonda

OTT ehk võrgustik, kus pakutakse tooteid otse tootjalt tarbijale, on muutumas ühe populaarsemaks. Eestis on juba üheksas maakonnas oma OTTi seltsing ehk grupp inimesi, kes on võtnud oma südameasjaks kohaliku toiduga kauplemise. Harilikult korraldatakse regulaarseid toidulaatasid või kaubakohtumisi näiteks korra nädalas, kus väiketootjatel ning klientidel on võimalik omavahel vahetult suhelda, osta soodsa hinnaga head-paremat ning tugevdada seeläbi nii kohalikku majandust kui ka kogukondlikke sidemeid. Meeott.ee ulatab siinkohal oma abikäe, olles nii-öelda virtuaalne turuplats, kus on võimalus osta just oma kodukandi mett. 

Jätka lugemist

Hea mesinik, registreeri end Meeoti kasutajaks juba täna!

Meeoti eesmärgiks on viia oma kodumaine mesi otse tootjalt tarbijani. Selleks on aga vaja, et portaali koonduksid nii suuremad kui ka väiksemad mesinikud kõikjalt üle Eesti! Vaikselt, aga järjekindlalt muutub õnneks ka meie tarbija üha teadlikumaks ning eelistab toitu, mis on pärit kui mitte täitsa kodu lähedalt, siis vähemalt Eestist.

Et olla internetis ostlejatele nähtavad, peame meie, mesinikud, ise esimese sammu astuma ning oma tooted kauplemiseks välja panema. Meeoti portaali on oodatud kõik tooted, mis on seotud meega – ja loomulikult ka meie kodumaine maitsev mesi ise.

Jätka lugemist

Tere tulemast Meeoti mõnusasse seltskonda!

Hea mesindushuviline!

Mina olen Jaanus Orusalu. Olen elukutselt piloot ning hobikorras juba paar aastat ka mesinik. Eeskätt pean end aga ettevõtliku loomuga inimeseks, kellele meeldib asjade olemusse süüvida, neis loogikat näha ja arendada neid edasi viisil, mis muudaks meie kõigi elu mingil moel paremaks. 

Eespool nimetatu oli ka Meeoti loomise ajendiks. Meeoti platvorm on mõeldud kõigile, kes armastavad ja hindavat mett – seda ürgset tervise, ilu ning elujõu nektarit, mida on kasutatud juba aastatuhandeid. Meeott viib väga lihtsal moel omavahel kokku väiketootja ning tarbija ehk mesinikud ning kõik, kes soovivad mett osta. Idee tundub ju väga loogiline ning võib isegi mõelda, kas meega kauplemiseks on tõesti vaja eraldi veebikeskkonda. Mina leian, et seda on väga vaja.

Jätka lugemist


meeott.ee @ 2019

Palun täitke kõik väljad

Lähtesta parool

Oma parool lähtestamiseks, palume Sul sisestada e-maili aadress, mis konto registreerimisel sisestati.

Sinu ostukorv
Sul ei ole ühtegi toodet ostukorvis!
Kokku
0.00
0