Tere tulemast Meeoti mõnusasse seltskonda!

Hea mesindushuviline!

Mina olen Jaanus Orusalu. Olen elukutselt piloot ning hobikorras juba paar aastat ka mesinik. Eeskätt pean end aga ettevõtliku loomuga inimeseks, kellele meeldib asjade olemusse süüvida, neis loogikat näha ja arendada neid edasi viisil, mis muudaks meie kõigi elu mingil moel paremaks. 

Eespool nimetatu oli ka Meeoti loomise ajendiks. Meeoti platvorm on mõeldud kõigile, kes armastavad ja hindavat mett – seda ürgset tervise, ilu ning elujõu nektarit, mida on kasutatud juba aastatuhandeid. Meeott viib väga lihtsal moel omavahel kokku väiketootja ning tarbija ehk mesinikud ning kõik, kes soovivad mett osta. Idee tundub ju väga loogiline ning võib isegi mõelda, kas meega kauplemiseks on tõesti vaja eraldi veebikeskkonda. Mina leian, et seda on väga vaja.

Nimelt olles valdkonnas juba mõnda aega aktiivselt tegutsenud, näen, et mesinduses on tekkinud paradoksaalne olukord, kus mesinikel on keeruline oma tooteid müüa, kuna ei leidu ostjaid – ja teisalt kliendid, kes soovivad osta nimelt seda ehedat päris mett, ei leia kuidagi üles kohalikku meemüüjat. Jah, poeriiulitelt leiab meepurke küll, ent paljud neist on võõrkeelsete siltide ja veel sagedamini võõramaise või sootuks tehisliku sisuga. Teisisõnu on vähemalt minul usaldus korporatsioonide vastu ammu kadunud.

Selle probleemi üle mõtisklemine viis mind ideele, et on viimane aeg jagamismajandus ka mesindusse tuua. Idee leidiski teostuse Meeoti portaali näol, mille süsteem on iseenesest väga lihtne.

  • Mee ja meetarvikute müüjad saavad imelihtsalt ilma igasuguse kuutasuta oma tooted portaali müügiks üles panna, lisada oma asukoha ja sobivad tarneviisid.
  • Kui klient sooritab portaalis ostu, saab müüja oma e-mailile juhised koos pakisildiga, mis tuleb tootele kleepida, ja paneb toote lähimas pakiautomaadis teele.
  • Kui ostja soovib tootele ise järele tulla, saavad müüja ja ostja omavahel suhelda ning leppida kokku kohtumise detailides.
  • Pakiautomaadi kasutamise korral maksab paki postitamise kulu ostja.
  • Müügi eest saadud raha kantakse müüja kontole iga kuu alguses.

Oleme portaali arendustöösse kõvasti panustanud ning püüdnud teha selle võimalikult mugavaks nii müüjatele kui ka ostjatele. Olen pidanud tõdema, et iga algus on raske, aga usun siiralt, et mida rohkem on müügikuulutusi, seda rohkem muutume internetis ostlejate seas (keda tuleb aina juurde!) nähtavamaks ning inimesed harjuvad mett ning meetooteid ostma otse mesinikelt.

Lisa kommentaar


meeott.ee @ 2019

Palun täitke kõik väljad

Lähtesta parool

Oma parool lähtestamiseks, palume Sul sisestada e-maili aadress, mis konto registreerimisel sisestati.

Sinu ostukorv
Sul ei ole ühtegi toodet ostukorvis!
Kokku
0.00
0